K-Basketteam Kortrijk B – Avanti Brugge

Resultaten

Team1234EindscoreUitslag
KBTK-Kortrijk HSE B2314212078Winst
Avanti Brugge1811161661Verlies

Sporthal

Kortrijk Sporthal HIEPSO
Renaat de Rudderlaan 11, 8500 Kortrijk, België

Details

DatumTijdLeagueSeizoen
1 nov 201811:302e Provinciale Heren A2018-2019

Samenvatting

“Eerste verlies, wat met een kern van slechts 7 spelers eigenlijk op voorhand niet echt een verrassing was”

Zoals al eerder aangekondigd : twee moeilijke verplaatsingen op het menu, te beginnen in Kortrijk – tegen een ploeg, die eveneens voor het seizoen bij de top vier werd gerekend. In een vernieuwde zaal, veel volk op de tribunes (ook ons rode Avanti-legioen was meer dan goed vertegenwoordigd), maar met heel wat afwezigen in onze kern.

Starting 5 : Kristof – Jeroen – Niels – Maxim – Thomas :

Van bij het begin werd een “moordend tempo” ontwikkeld door Kortrijk, maar ook verrassend door onze ploeg. Na 5 sec. werd al een fout gemaakt op een lay-up van Niels – met 2 vrijworpen tot gevolg. Als er na 2.15 min. al 10-10 op het bord staat (dankzij scores van Jeroen & Maxim met twee bommen), dan weet je dat dit best wel een interessante wedstrijd kan worden. Kortrijk had natuurlijk wel al lang door dat ze moesten blijven snel spelen tegen 7 spelers en beetje per beetje begonnen ze van ons weg te lopen : van 10-10 ging het al snel naar 18-10 met als gevolg een time-out voor ons (nog 5.30 min.). Maxim kon vervolgens tegenscoren (18-12), ook bij Kortrijk lukte het niet meer echt in offense en met twee scores van Jeroen kwamen we terug tot 18-16. Dom balverlies bij een inworp van ons, Kortrijk scoorde opnieuw – maar ook Jeroen, maar opnieuw een bom van hen en het stond : 23-18.

Het 2-de quarter was het opnieuw Kortrijk die kon scoren, Manu maakte er 25-20 van en wij gingen “in zone – uit noodzaak”. Maar omdat wij hierop nog moeilijk tot scoren kwamen en bij ons enkel Niels nog de weg naar de ring vond, stonden we plots 33-24 achter (nog 5.25 min.). Opnieuw domme balverliezen, slechte en te snelle shotkeuzes & domme fouten : op dergelijke manier zou het ons zekerlijk niet lukken om aan de achterstand te knagen. Desondanks konden Niels & Daan ons toch doen rusten met de stand : 37-29.

 

Na de rust zagen we dat het voor onze Knights een wedstrijd zou worden waarin niks lukte en we ook wat pech hadden bij de afwerking. We begonnen in foutenlast te geraken (Thomas – Jeroen elk 3 fouten) en Kortrijk controleerde rustig de wedstrijd. Tot halverwege dit 3-de quarter was het bij ons enkel Jeroen die kon tegenscoren bij ons (48-36).  Na een time-out & wat rust, waren het vervolgens Niels – Manu – Kristof & Thomas, die bij ons konden scoren, maar in dit oh zo belangrijk 3-de quarter lieten we veel te veel vrijworpen liggen om nog deftig terug te komen in de wedstrijd.

Het laatste quarter beginnen met de stand : 58-45 en het laatste quarter onmiddellijk terug een bom tegenkrijgen (61-45) en zelf géén bom meer kunnen maken : moeilijk om nog te kunnen winnen. Maar ……Kristof – Jeroen & tweemaal Manu vonden toch nog de energie om terug te komen tot 63-53 : met nog 6.45 min.een cruciale fase van de wedstrijd ! Helaas, opnieuw een dom balverlies, slechte passes en een bom tegen (66-53) en Kortrijk, die dit natuurlijk afstrafte. Game over : op dergelijke manier kun je niet meer terugkomen. Voor zij die goed keken naar het scorebord, zagen ook dat Kortrijk (met nog 2.22 min.) nog altijd géén fout had gekregen. Niels – Jeroen en Kristof legden de eindstand 78-61 vast (met de beats van de “sirtaki”) (aan de supporters van Kortrijk : als jullie naar Brugge komen, wij hebben toch een mooier Nederlandstalig lied “Vandaag is rood”).

Proficiat aan onze tegenstander — voor onze ploeg en de hele entourage één boodschap voor de topper nu zondag a.s. in de Koninklijke Stallingen te Oostende : “Ondanks het verlies, laat ons zowel op de tribunes, als op het terrein met zijn allen op een positieve manier terugknokken – Let’s Go Knights” ! S.V.

KBTK-Kortrijk HSE B

Scorefout2pt2pt_pog2pt%3pt3pt_pog3pt%vrwvrw_pogvrw%offrbddefrbdasststealbalverlblok
782219009001300000000

Avanti Brugge

# SpelerScorefout2pt2pt_pog2pt%3pt3pt_pog3pt%vrwvrw_pogvrw%offrbddefrbdasststealbalverlblok
5Thomas Ingelbrecht24020.0040.022100.0041041
8Daan Chielens21030.0010.022100.0121010
9Kristof Vandenkerckhove621250.0030.04580.0382140
11Niels De Boysere16251050.011100.03650.0024020
12Jeroen Baele19488100.0010.03560.0054020
14Maxim Bille8411100.02825.0000113050
16Emanuel Verhaeghe804666.7010.0000130020
 Totaal6117193259.431915.8142070.0625151201