Gistel C – Avanti Brugge

Resultaten

Team1234EindscoreUitslag
Duva Gistel HSE C2111112568Verlies
Avanti Brugge1623181572Winst

Sporthal

Oostende Kon. Stallingen
Koninginnelaan 76, 8400 Oostende, België

Details

DatumTijdLeagueSeizoen
4 nov 201813:002e Provinciale Heren A2018-2019

Samenvatting

“Na onze uitschuiver in Kortrijk, winst tegen de ongeslagen leider Gistel Oostende Three” :

 De coach van de tegenpartij had het eerder deze week in een persartikel van de Krant van West-Vlaanderen als volgt verwoord : “Druk ligt bij Avanti – met hun transferbeleid en uitspraken dat ze foutloos kampioen willen spelen, moeten zij het toch maar elke week bewijzen”. Inderdaad, we hebben het in Oostende bewezen – onder het goedkeurend oog van o.a. Werner Rotsaert !

Starting 5 : Kristof – Niels – Jeroen – Maxim – Lexie :

 Na 30 sec. was het Niels met een lay-up, die ons op voorsprong bracht, gevolgd door Lexie (vrijworp + lay-up) en daartegenover mocht Gistel Oostende drie keer naéén te gemakkelijk inside tegenscoren (6-5 – nog 6.39 min.).  Met nog 5.50 min. kwam onze tegenstander 8-5 voor, was het vervolgens Niels die in rebound & Lexie die met vrijworpen ons terug voorbracht : 8-9. De “youngsters” van Gistel Oostende scoorden hierop twee vrijworpen, misten ook twee vrijworpen en dankzij hun pressing en door balverlies bij ons kwamen zij 14-9 voor. Kristof & Maarten brachten ons terug tot 16-14, maar omdat we te veel vrijworpen lieten liggen was het Gistel Oostende, die (ondanks nog een vrijworp van Jeroen) het 1-ste quarter afsloot met : 21-16.

Na slechte passing bij ons, kwam Gistel Oostende 23-16 voor; maar onze oudjes Lexie (onder de korf) en Manu (in rebound) brachten ons terug tot 23-20. Eventjes niet wakker in defense maar dankzij scores van Maarten & Lexie en we bleven “in the game” (27-26). Opnieuw liep onze tegenstander wat uit (31-26), maar Niels & Jeroen brachten ons terug gelijk (31-31). Niels (assist Maxim) en we kwamen terug voor : 31-33, met een vrijworp kwamen zij naar 32-33, met een bom + bonus vrijworp van Maxim + een score van Jeroen en we mochten gaan rusten met 32-39.

Na de rust hoorde Kristof zijn 3-de fout blazen, kwam Gistel met een vrijworp terug tot 33-39 en dankzij nog een bom van Maxim & score van Kristof, zagen we voor de eerste keer in de wedstrijd een deftig kloofje : 33-44. Vanaf dat moment zagen we een jeugdige enthousiaste tegenstander, die het niet gewoon was om eventjes onder druk te komen en met nog scores van Jeroen en Lexie (bom) liepen we uit naar : 37-49. Onze tegenstander begon eveneens in foutenlast te geraken en wij konden – na fases met mooi ploegspel & scores van Maxim/Niels/Maarten & Jeroen een bonus van 17 punten bijéénsprokkelen : 40-57 (nog 1.07 min.in 3-de quarter). Met de stand : 43-57 het laatste quarter ingaan : nog niks beslist uiteraard.

Na 1 min. in het laatste quarter kwam Gistel Oostende onmiddellijk terug tot 48-57, was het Manu die ons naar 48-59 bracht – maar Gistel Oostende gaf niet af en kwam terug tot 51-59. Dankzij scores van Maarten & Manu (assist Lexie) bleven we met nog 5.50 min.te spelen 55-63 voor, maar iedereen voelde dat onze tegenstander zich niet zomaar gewonnen zou geven. Met nog 3.35 min. op het bord zagen we dat Gistel zijn eerste fout hoorde blazen en met nog 3.15 min. kwamen zij tot 61-67 terug. In een uitermate spannende slotfase, waarin Niels nog twee keer kon tegenscoren – Kristof nog 1 belangrijke vrijworp scoorde en zij in de slotfase hun bom van de redding misten, liepen wij met de belangrijke drie punten weg uit Oostende : 68-72.

 

Onze winst betekent dat we momenteel met drie ploegen gedeeld leider zijn in 2-de provinciale (Avanti Brugge – K Basketteam Kortrijk B – Gistel Oostende Three) en het ziet ernaar uit dat het vervolg in 2-de provinciale uitermate spannend zal blijven.

Een speciale dank-je-wel voor de opnieuw massaal meegereisde Avanti-supporters – jullie hebben zich weer laten “horen en zien” – Let’s Go Knights ! S.V.

Duva Gistel HSE C

Scorefout2pt2pt_pog2pt%3pt3pt_pog3pt%vrwvrw_pogvrw%offrbddefrbdasststealbalverlblok
682621004001400000000

Avanti Brugge

# SpelerScorefout2pt2pt_pog2pt%3pt3pt_pog3pt%vrwvrw_pogvrw%offrbddefrbdasststealbalverlblok
4Frederik De Jaegher00000000000000000
5Thomas Ingelbrecht03000000000021230
6Maarten Van Iseghem1003560.0050.04580.0101020
8Daan Chielens00000000000000000
9Kristof Vandenkerckhove743475.0010.01333.3051012
10Alexander Albrecht1623742.91250.071163.6248030
11Niels De Boysere14371353.8000000070422
12Jeroen Baele1052366.70006785.7063171
14Maxim Bille9211100.02540.011100.0011100
16Emanuel Verhaeghe623475.0000000250000
 Totaal7221223759.531323.1192770.4530158185